Free Solo

  • Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan – wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie.

Jimmy Chin – Podczas pracy nad filmem „Free Solo” musiałem od samego początku zaufać Alexowi, który zdecydował się zdobyć bez asekuracji szczyt El Captain dopiero wtedy, kiedy poczuł, że jest w pełni na to gotowy. Nawet teraz trudno jest mi wyobrazić sobie kogoś, kto byłby w 100% gotowy na solową wspinaczkę po ścianie El Captain. Jest to droga bardzo trudna technicznie, nawet dla profesjonalnego wspinacza, który pomimo lin asekuracyjnych i szczytowej formy może w każdej chwili odpaść od ściany.

KUP BILET

Premiera Multikino Polska

NAGRODY BAFTA 2019: Najlepszy film dokumentalny Toronto IFF 2018 – People’s Choice Award (Doc.) Virginia Film Festival 2018 – Winner Audience Award (Doc.) Seattle Film Critics Awards 2018 –Winner Seattle Film Critics Award (Doc.) National Board of Review, USA 2018 – Winner NBR Award (Dokument) Mill Valley Film Festival 2018 – Winner Audience Award Critics’ Choice Documentary Awards 2018 – Winner Critics’ Choice Documentary Award

Leave a Comment