NIMS NIRMAL PURJA

Nims Nirmal Purja - wspina się na wszystkie 14 z 8000 m szczytów Himalajów w jednym sezonie - 7 miesięcy, poprawiając poprzedni rekord 7 lat, 11 miesięcy i 14 dni. Projekt Possible 14/7.

MAGDALENA GORZKOWSKA

Zdobywczyni m.in. szczytów Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro oraz jako najmłodsza Polka w historii – Mount Everest (17 maja 2018, w wieku 26 lat i 17 dni). 18 maja 2019, jako pierwsza Polka, zdobyła Makalu bez wspomagania tlenem z butli

ADAM BIELECKI

Adam Bielecki (ur. 12 maja 1983 w Tychach) – polski taternik, alpinista, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I (9 marca 2012) i Broad Peak (5 marca 2013) oraz zdobywca K2 (31 lipca 2012), Makalu (30 września 2011) i Gaszerbrum II (16 lipca 2018).

ALEX HONNOLD

Alex Honnold (ur. 17 sierpnia 1985, Sacramento, Kalifornia) – wspinacz amerykański, znany z trudnych i szybkich przejść klasycznych, w tym z klasycznych przejść bez asekuracji (ang. free solo) dróg na wielkich ścianach górskich.

MIROSŁAW KOWALSKI (Opony Express Ballon Team)

Mirosław Kowalski: członek Aeroklubu Leszczyńskiego, uczestnik wielu zawodów balonowych rangi krajowej i europejskiej. Rekordzista Polski w wysokości lotu balonem (10067 m). Jako pierwszy w historii przeleciał balonem na ogrzane powietrze przez Bałtyk. Pilot śmigłowca oraz szybowca.

JIMMY CHIN

Jimmy Chin (ur 12 października 1973) amerykański zawodowy wspinacz, narciarz, alpinista, fotograf i reżyser. Organizował i prowadził liczne wyprawy wspinaczkowe, narciarskie i eksploracyjne do Chin, Pakistanu, Nepalu, Grenlandii, Tanzanii, Czadu, Mali, RPA, Borneo, Indii i Argentyny.

ANDRZEJ BARGIEL

Andrzej Leszek Bargiel (ur. 18 kwietnia 1988 w Łętowni – polski narciarz wysokogórski (skialpinista), biegacz górski i himalaista. Członek Tatrzańskiego Klubu Narciarskiego Tatra Team Zakopane i polskiej kadry narodowej w skialpinizmie, były uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy, ratownik TOPR. Pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 oraz Broad Peak. Ma dziesięcioro rodzeństwa.

MAX RIVE

Urodzony i wychowany w płaskim kraju poza Holandią, Max po raz pierwszy odwiedził wysokie góry Szwajcarii w wieku 5 lat. Patrząc na mapy, wytyczając szlaki turystyczne i biegnąc przed rodzicami i bratem, od razu było oczywiste, że Max miał prawdziwą i głęboką pasję do gór i krajobrazów.

ALEX TXIKON

Alex Txikon (ur. 12 grudnia 1981 w Lemoi) – hiszpański wspinacz i himalaista narodowości baskijskiej, uczestnik pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat, zdobywca jedenastu ośmiotysięczników.

DENIS URUBKO

Denis Wiktorowicz Urubko (ros. Денис Викторович Урубко; ur. 29 lipca 1973 w Niewinnomyssku) – rosyjski himalaista i instruktor wspinaczki, były żołnierz armii Kazachstanu, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Miał obywatelstwo radzieckie, a następnie kazachskie; od 2013 ma obywatelstwo rosyjskie i od 2015 polskie.