Musicie zobaczyć niezwykły reportaż Jana Wierzejskiego Productions, o skoku base jump z Salto Angel!

Jeśli nie macie energii, brak Wam pozytywnych wibracji, to podarujcie sobie kilka chwil na ten post i wideo. Gwarantujemy, że reszta Waszego dnia, nie będzie taka sama! Paweł to doświadczony skoczek: 3 tysiące skoków ze spadochronem i kilkanaście base jumpów. Jednak nasze emocje były ogromne. A było tak…
Zjedliśmy śniadanie i zajęliśmy wcześniej ustalone pozycje. Z wielkim skupieniem czekamy. Emocje znowu sięgają zenitu. Jest cicho. Paweł podejmuje decyzje – skacze. Stanął na krawędzi nosa skalnego. Na plecach mały spadochron, w kieszeniach trochę jedzenia. Po skoku musi sobie poradzić kilkanaście godzin sam w puszczy. 

"To będzie kawał, męskiej przygody" - Paweł Jankowski!

Ciszę jaka nas otacza, przeszywa tylko furkot dwóch dronów. Ok, skacze. Leci , przyjmuje pozycję stabilizującą – szeroko rozkłada ramiona i nogi, wzrok w horyzont. Po kilku sekundach przenosi ramiona wzdłuż ciała i w ten sposób odlatuje od ściany. Po chwili otwiera się biały spadochron. 

Teraz lądowanie, niezwykle trudne. Jest tylko mała polana, gdzie może na dole bezpiecznie wylądować. Po 5 minutach słyszymy w radiu: „Wylądowałem”. Wszyscy krzyczą z radości!

Ale obejrzyjcie sami. To niesamowite!

Darek Pachut Dimitri Wika Miłosz Forczek

National Geographic Magazine Poland

AMC Petzl.pl Petzl

wideo – Jan Wierzejski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *